Jdi na obsah Jdi na menu
 

23.4.2016 První mše

29. 4. 2016

Milí sousedé a přátelé našeho spolku,

v sobotu 23. dubna otevřel kostel sv. Jiří v Soběchlebech po mnoha letech dveře veřejnosti.
Jak jste viděli na vlastní oči, současný technický stav kostela odpovídá tomu, že více než čtyřicet let nebylo investováno do větších oprav. Rekonstrukce celé památky bude trvat mnoho let a bude stát především spoustu peněz a úsilí. Stojíme teprve na samém začátku tohoto nelehkého úkolu, proto abychom vás vůbec mohli k první návštěvě kostela pozvat, museli jsme s pomocí místních lidí a vlastními silami zbavit interiér alespoň nánosů nejhorší špíny. Odměnou za vynaložený volný čas nám byla vaše hojná účast a kladné ohlasy jak na mši samotnou, tak na celou doprovodnou dopolední akci i večerní veselici. Mnozí z vás se netajili tím, že jim krásná mše Otce Viléma vlila slzy do očí. Těší nás, že nám fandíte a věříte, což jste dokázali svými finančními příspěvky na obnovu kostela – jak přímo vkladem hotovosti do kasičky, tak nákupem drobných upomínkových předmětů a občerstvení.

 

Celkem jsme utržili neuvěřitelných 11 161,- Korun. DĚKUJEME!