Jdi na obsah Jdi na menu
 

Noc kostelů 2016

12. 6. 2016

S radostí sdělujeme, že Noc kostelů proběhla v kostele sv. Jiří v Soběchlebech zásluhou všech zúčastněných v příjemné a důstojné atmosféře. 

Celkový výtěžek z akce je 9506,- Kč. Finanční prostředky byly vloženy na konto záchrany našeho kostela. Dárcům i dražitelům srdečně děkujeme!

Večer se vydařil především díky vám, návštěvníkům. S velkým potěšením jsme během večera přivítali nejen naše soběchlebské sousedy, ale také spoluobčany z okolních obcí, z Podbořan, Drahomyšle, Žatce a dokonce i z Německa. Věříme, že jste s námi strávili příjemný večer a budeme se na vás moci těšit v příštím roce. Další Noc kostelů se bude konat v pátek 9. června 2017.

Srdečně děkujeme všem účinkujícím za vystoupení bez nároku na honorář, výtvarníkům a fotografům za práce věnované do dobročinné dražby a paní Alence Skalické za jejich zprostředkování. Všechna díla našla nové majitele. Velký dík patří paní Květě Tošnerové za dojemné mluvené slovo. Městu Blšany děkujeme za bezplatné zapůjčení reflektorů a za pronájem prostor v budově školy za symbolickou cenu. Dále děkujeme Františkovi Holému a jeho partnerce za nedocenitelnou pomoc při organizaci akce a úklidu kostela. Zvláštní poděkování pak patří všem učitelkám a dětem ze Speciální mateřské školy v Žatci (www.specinka-zatec.cz) za originální obrázky a koláže na téma „Na návštěvě v nebi“. Některé obrázky byly vydraženy, další byly předány Biskupství litoměřickému do dětské výtvarné soutěže.

 

Náhledy fotografií ze složky Noc kostelů 2016