Jdi na obsah Jdi na menu
 

Soběchlebské posvícení

25. 10. 2016

V sobotu 22. října ožila naše obec Posvícením – oslavou posvěcení kostela a podzimní hojnosti, svátkem za dob našich babiček velmi oblíbeným, upadajícím však v dnešní uspěchané době pomalu v zapomnění.

Sešli jsme se v přátelské atmosféře před desátou hodinou dopolední při ochutnávce koláčů, které napekly místní hospodyňky. Nad šálkem svařeného vína jsme pohovořili o životě na vsi, o tom, co se nám za uplynulé měsíce podařilo, i o tom, co plánujeme do budoucna. Během mše, probíhající bohužel vzhledem k technickému stavu kostela už jen na omezeném prostoru pod kůrem, jsme si s Otcem Vilém připomněli, že žádný den není samozřejmý, a srdečně se zasmáli při historkách, které píše sám život. Slavnostní den vyvrcholil večerní taneční zábavou se skupinou Korset, zpestřenou malým ohňostrojem. Ačkoliv hlavní cena - pečená husa - byla jen jedna, bez výhry v tombole neodešel nikdo. Pivo chutnalo, stejně jako sladké i slané dobroty. Vaše slova, když jsme se v neděli po první hodině ranní loučili, byla jen a jen pochvalná, proto věříme, že jste se dobře bavili.

Děkujeme vám za účast, morální podporu i finanční příspěvky na záchranu našich památek. Těší nás, že nám věříte, že máte stejně jako my radost ze všeho, co se nám za krátkou dobu našeho působení již podařilo, a fandíte nám v uskutečnění našich dalších plánů. Městu Blšany děkujeme za vstřícnost a sponzorům za štědré dary. 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Posvícení v Soběchlebech